CQC Analiza druku

Opinie o programie

Zalety systemu z punktu widzenia użytkowników

Szef produkcji

Będąc szefem produkcji w dużej drukarni, wielokrotnie spotykamy się z tematem kalibracji. W tej branży każdy wie, że standaryzacja druku jest procesem ważnym, lecz jednocześnie niezwykle trudno jest ocenić opłacalność druku specjalnego. Konieczność zatrzymania drukarni, inwestycja w coś co nie wiadomo jak długo będzie prawidłowo działać zawsze była tematem bardzo trudnym, wręcz zaporowym. Inżynierowie z PM Software zaradzili temu problemowi. Dziś w dowolnym momencie szef produkcji jest w stanie zobaczyć jak drukował konkretny drukarz na konkretnej zmianie, jak zachowują się maszyny i jak drukowane są poszczególne zlecenia. Cały proces jest banalnie prosty i co najważniejsze jego cena jest w pełni adekwatna do możliwości. W zasadzie śmiało można stwierdzić, że otrzymuje dokładnie to czego zawsze potrzebował w zarządzaniu jakością w dużej drukarni.

Drukarz

Dzięki CQC jest w stanie szybko ocenić czy praca którą drukuję jest zgodna z normą. Dotychczas gdy druk rozjeżdżał się z proofem, musiał zmarnować sporo materiału aby ustawić maszynę tak aby drukowała prawidłowo. Prawdziwe problemy zaczynały się gdy nijak nie było to możliwe. Dziś patrząc na dane z CQC, szybko jest w stanie ocenić przyczynę problemu. Każdy doświadczony drukarz ostrożnie podchodzi do nowych rozwiązań lecz CQC może śmiało polecić wszystkim, którzy chcą zwiększyć swoją wydajność i polepszyć jakość druku.

Właściciel drukarni

Prowadzenie drukarni to nie jest łatwy biznes. Boleśnie można się o tym przekonać podczas pierwszej, dużej reklamacji. Negocjacje z klientem i tłumaczenia, których nijak nie można sprawdzić doprowadzają niejednego właściciela do irytacji. Z jednej strony nie chce stracić klienta, z drugiej wie, że jego ludzie to świetni fachowcy więc musi szukać kompromisu. Dziś dzięki CQC takie sytuacje wyjaśniane są natychmiast. Wgląd w konkretne zlecenie nawet jemu, pozwala ocenić prawidłowo sytuację. Z liczbami trudno się dyskutuje więc i pole do bezpodstawnych reklamacji jest dużo mniejsze. Dzięki CQC rozumie gdzie pojawiają się problemy i gdzie jako właściciel musi szybko interweniować. To dobrze wydane pieniądze i co przyjemne jest to polski produkt. Przyszłość to właśnie tego typu systemy.

Programista w dużej drukarni

Często nie jest ani drukarzem, ani poligrafem. Jestem po prostu programistą. Dlatego gdy pojawia się u mnie przedstawiciel Pm Software z CQC, chce od razu skierować go do szefa produkcji gdyż się na tym zwyczajnie nie zna. Wiadomo jak to jest z szefami produkcji. Nigdy nie mają czasu, dlatego często sami postanawiają zobaczyć jak coś działa. W CQC z pewnością natychmiast spodoba mi się interfejs graficzny aplikacji. Będzie zdumiony tym, że prezentacja jest spójna i cały proces układa się dla każdego laika druku w jedną zrozumiałą całość. Ta aplikacja ma w sobie dokładnie to czego zawsze informatyk spodziewa się po tego typu rozwiązaniach. Prostota ale i konkretne dane.

PM SOLUTIONS

NASZE POMYSŁY I ROZWIĄZANIA!
Szeroki asortyment nowoczesnego oprogramowania do automatyzacji procesów
przygotowania plików PDF do druku – preflight, impozycji, automatycznej obróbki zdjęć, generacji plików PDF, XML,
bitmap, przesyłu plików FTP, mail, www -> preflight -> urządzenia wyjściowe.
Oprogramowanie do standaryzacji i kalibracji toru druku.

więcej

KONTAKT

+22 899 00 66 / 602 310 011

a.szymosz@pm-solutions.com.pl

UL. MENUETA 26A / 02 827 WARSZAWA / POLSKA