CQC Analiza druku

Analiza druku

Analiza parametrów druku, która zwiększy Twoją wydajność i niezawodność.

Co mierzymy?

  • Gęstość optyczną dla każdego koloru
  • Przyrost punktu rastrowego w 20%, 40% i 80% (25%, 50%,75%) dla każdego koloru
  • Różnicę przyrostu punktu rastrowego w 50% czyli tzw. dot gain spread
  • Wartości Lab dla każdego koloru CMYK i RGB
  • Wartości Lab bieli papieru

Gdzie mierzymy?

Na każdym arkuszu drukarskim umieszczony jest pasek kontrolny.
Nie stosujemy żadnych specjalnych arkuszy kalibracyjnych!

Czym mierzymy?

Większość współczesnych maszyn wyposażona jest we własne systemy skanujące paski kontrolne umieszczone na arkuszu. Dane z takiego paska w postaci zakodowanego pliku pobierane są przez nas system CQC. Jeśli maszyna nie posiada systemu kontroli, PM Software, wkrótce wyposaży drukarnię we właściwy system pomiarowy. Nasi inżynierowie i projektanci pracują nad unikatowym rozwiązaniem w sam raz dla Ciebie.

CQC Analiza druku

Dane z Twojej maszyny drukującej napływają do systemu non-stop. Każda praca to osobne dane pomiarowe, które w postaci pliku cyfrowego wpadają do systemu i natychmiast są przez niego właściwie interpretowane.

Wybierz zakres czasowy który Cię interesuje albo pracę o której chcesz dowiedzieć się czy została prawidłowo wydrukowana. Wybierz z menu numer maszyny i kolor lub kolory które chcesz interpretować. Jeśli chcesz zobaczyć jak zachowuje się przód i tył arkusza również wybierz odpowiednią opcję aby nałożyć na siebie wszystkie dane. System zwróci Ci przejrzysty wykres w postaci najważniejszych danych drukarskich odniesionych wprost do normy ISO 12647-2.

CQC Analiza druku

Przeanalizuj gęstość optyczną druku dla swojej maszyny wybierając zakres czasowy który Cię interesuje. Patrząc na otrzymane wartości na wykresie ocenisz czy Twoja maszyna drukuje zgodnie z normą czy wymaga regulacji lub czynności serwisowych. Patrząc na wykres ocenisz wartości średnie i jej stabilność. Po najechaniu na punkt wykresu oznaczonego kropką zobaczysz jakiego przedziału czasowego i pracy on dotyczy. Kliknij na niego jeśli chcesz dostać szczegółowy raport tego, konkretnego zlecenia.

CQC Analiza druku

Oceń przyrost punktu rastrowego w odniesieniu do normy. Podobnie jak w przypadku gęstości optycznej obserwujesz jak zachowuje się Twoja maszyna w tym samym przedziale czasowym co na wykresie powyżej. Korzystając z menu możesz zobaczyć jak wygląda przyrost punktu dla zakresu 20%, 40% i 80% 25% ,50%, 75%Te trzy wartości ujęte w normie, na szczegółowym wykresie zlecenia pokażą Ci jak wygląda krzywa przyrostu punktu rastrowego dla każdego koloru.

CQC Analiza druku

Oceń przyrost punktu rastrowego zgodnie z normą ISO 12647-2. Tylko w ten sposób dowiesz się czy parametry Twojego druku są właściwe gdyż CQC na wykresie i w raporcie sam obliczy wartość będącą różnicą pomiędzy wartością zmierzoną w 50% a tą w normie. Metoda oceny jest identyczna jak w obydwu poprzednich przypadkach.

Czyż nie jest to proste? Jeśli jesteś szefem produkcji, drukarzem lub kontrolerem jakości, w szybki sposób zyskujesz dostęp do wszystkich najważniejszych parametrów druku i to w dowolnym przedziale czasowym! Tylko CQC robi to tak szybko i przedstawia dane, które można natychmiast poddać szczegółowej ocenie!

PM SOLUTIONS

NASZE POMYSŁY I ROZWIĄZANIA!
Szeroki asortyment nowoczesnego oprogramowania do automatyzacji procesów
przygotowania plików PDF do druku – preflight, impozycji, automatycznej obróbki zdjęć, generacji plików PDF, XML,
bitmap, przesyłu plików FTP, mail, www -> preflight -> urządzenia wyjściowe.
Oprogramowanie do standaryzacji i kalibracji toru druku.

więcej

KONTAKT

+22 899 00 66 / 602 310 011

a.szymosz@pm-solutions.com.pl

UL. MENUETA 26A / 02 827 WARSZAWA / POLSKA